DRAUDZĪGAS IDENTITĀTES. Biruta Ozoliņa un Uģis Prauliņš

Divu mūziķu Birutas Ozoliņas un Uģa Prauliņa apvienība ir abpusēji sen lolots sapnis, jo abu tautas mūzikas iedvesmojuma hronoloģija ir ļoti līdzīga: tie ir 80.–90. gadi, akadēmiskās mūzikas studijas Latvijas Valsts konservatorijā (tagadējā Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmija), atmodas laiks Latvijā. Zīmīgi, ka Uģa pirmais tautas mūzikas albums – cikls “Pagānu Gadagrāmata” – un Birutas “Bolta Eimu” tika publicēti vienā 1999. gadā, vienā un tajā pašā izdevniecībā “UPE”,  vienā sērijā “Latvijas tautas mūzikas kolekcija”. Viņu radītajai mūzikai piemīt katrai sava raksturīga nokrāsa, personīga un neatkārtojama izteiksme.

Pirmo reizi kopējā projektā “Draudzīgas identitātes” mūziķi apvienojās 2019. gadā. Sadarbībā ar Baleāru salu folkloras pētniekiem, mūziķiem Biel Majoral un Miquel Brunet. “ONA STUDIO” (Buniola, Maļorka) tika iestudēta koncertprogramma, ko veidoja latgaliešu un katalāņu tautasdziesmas, pērnā gada vasarā notika koncerti gan Buniolā, gan Prauliņa Ērmaņmuižā pie Alūksnes.

“Draudzīgas identitātes” – no vienas puses tie ir akadēmiskās mūzikas ieliktie gaumes kritēriji, dažādi sociāli adaptētāki mūzikas stili, bet otrā svaru kausā – tautas etniskā mūzika.

Koncertā sēdvietas būs bez norādītas vietu numerācijas, sēdvietu brīvi varēs izvēlēties uz vietas.

GORS Kultūras vēstnieku programmas dalībniekiem biļetes ar 10% atlaidi, veicot pirkumu kasēs vai Latgales vēstniecības GORS biļešu sistēmas klienta profilā. Kasēs lūgums uzrādīt karti pirms pirkuma veikšanas.
 
Bērni līdz 7 gadu vecumam pasākumā var netikt ielaisti. 
Pusstundu pirms pasākuma sākuma sāk darboties bērnu istaba, kas pieejama bērniem vecumā no trīs līdz septiņiem gadiem. Bērnu istabas apmeklējums ir bez maksas. Pirms tam lūgums pieteikties, zvanot +371 64633303.
 
Informējam, ka pasākuma laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana.
 Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām, neidentificējot konkrētas personas. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā u.tml.
 
Ja Jūs nevēlaties tikt fotografēts vai filmēts, Jums ir tiesības pieprasīt, lai šādas darbības attiecībā uz Jums netiek veiktas. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, sazinoties ar personas datu apstrādes pārzini – SIA “Austrumlatvijas koncertzāle” administrāciju klātienē, Rēzeknē, Pils ielā 4; zvanot 646 33303 vai rakstot [email protected].

 
No upcoming events