Good to know
Organizer:
JARDI. Treneri, SIA
Duration:
1 h
Free entrance for children:
Not provided

LAIKS. TU. LŪGŠANA. Koncerts-mistērija

Friday
January 8, 2021 7:00 PM
Vecā Sv. Ģertrūdes baznīca

 Rīga, Ģertrūdes 8

View in map
This events sales period has ended

Ticket sales suspended.

Koncerts – mistērija: Latvijā vēl neskanējuši dziedājumi, Arvo Perta skaņu gleznas, gaismas un skaņas saspēles.

Koncertprogrammā skanēs dažādu gadsimtu BAZNĪCAS DZIEDĀJUMI UN LŪGŠANAS latīņu, grieķu, aramiešu, baznīcslāvu un latviešu valodās, kā arī igauņu komponista ARVO PERTA instrumentālās skaņu gleznas. Dabisks balss skanējums satiks sitamo instrumentu pasāžas un ievibrēs klausītāju sirdis kopīgā lūgšanā. Emocionālajā gara pārdzīvojumā klausītāju vadīs GAISMU SPĒLES, ļaujot klātbūtnē izdzīvot Gaismas uzvaras stāstu.

Daļa skaņdarbu klausītājam būs jaunatklājums, jo Latvijā skanēs pirmo reizi, tostarp lūgšana “Mūsu Tēvs debesīs” aramiešu – Jēzus valodā. Koncertā mīsies gan Austrumu, gan Rietumu rita baznīcas dziedājumi.

“Mans sapnis ir, lai mēs šajā sarežģītajā laikā visi būtu kopā, sajustu kopību un stiprinātos kopīgās lūgšanās”, - saka dziedātāja un vīru okteta vadītāja Aleksandra Špicberga.

Kā īpaša dāvana klausītājiem izskanēs trīs izcilā igauņu komponista Arvo Perta skaņdarbi, virtuozo sitaminstrumentālistu Elvja Endeļa un Mika Bāliņa lasījumā.

Aleksandra Špicberga ir viena no spilgtākajiem un daudzpusīgākajiem jaunās paaudzes mūziķiem Latvijā. Dziedātājai vienlīdz tuva ir gan akadēmiskā, gan tautas un baznīcas mūzika. Aleksandra ir vairākkārtēja valsts un starptautisku jauno vokālistu konkursu laureāte. Piedalījusies dažādos valsts mēroga kultūras pasākumos un starptautiskos mūzikas festivālos. Koncertējusi Zviedrijā un Norvēģijā. Izdoti divi mūzikas albumi. Aleksandra apgūst kora diriģēšanu Mārtiņa Klišāna klasē Rīgas Doma kora skolā.

Elvijs Endelis un Mikus Bāliņš ir vieni no spožākajiem Latvijas jaunās paaudzes sitaminstrumentālistiem. Starptautisku konkursu laureāti. Skatītāju atzinību guvuši Latvijas Nacionālās televīzijas konkursā "Radīti mūzikai". Aktīvi koncertē, sadarbojoties ar dažādiem kolektīviem, tostarp Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Latvijas Nacionālās operas un baleta orķestri. Abi mūziķi ir ieguvuši divus maģistra grādus Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Muzicē profesionālajā sitaminstrumentu ansamblī Perpetuum Ritmico, kura sastāvā tikuši nominēti Latvijas Lielajai Mūzikas balvai.

Vīru oktets – īpaši šim projektam izveidota, profesionālu izglītību guvušu mūziķu apvienība diriģentu Aleksandras Špicbergas un Matīsa Tuča vadībā.

Piedalās: Aleksandra Špicberga un vīru oktets Elvijs Endelis, Miks Bāliņš Gaismu spēles – Ivars Vācers /NA/ Pie skaņu pults – Einars Cintiņš

Programmā: dažādu gadsimtu baznīcas dziedājumi un Arvo Perta instrumentālie skaņdarbi.

 

Skatītāju uzmanībai – no vietām, kas ir cenu kategorijā 8 €, skatuve nav redzama!

 

Koncerts vienā daļā, ilgums – aptuveni 1 stunda.

Biļetes – sākot no 12,00 eiro. Pasākumam tuvojoties, kā arī mainoties ar COVID 19 saistītiem koncertu organizēšanas ierobežojumiem, biļešu cena var tikt mainīta.

 

Share

Ticket sales suspended.

When buying tickets online, Transaction fee is added. Read more .

When buying tickets at Box offices, Transaction fee is not added. Box offices