Good to know
Organizer:
Reanimāre, biedrība

TIEŠRAIDE. Reanimatologa PĒTERA KĻAVAS lekciju cikla 4. lekcija. Reinkarnācija – fakti un pētījumi

Tuesday
December 8, 2020 7:00 PM
live stream

 Latvija

This events sales period has ended
This events sales period has ended

Good to know

Visās nācijās un visos laikos ir fiksēti gadījumi, kad cilvēki atceras savas iepriekšējās dzīves. Pateicoties daudzajām dokumentētajām cilvēku liecībām, zinātniski pierādītajiem gadījumiem, nopietnu institūtu un zinātnieku iesaistei, reinkarnācijas fakts mūsdienās nav apšaubāms. Atsijājot “pasakas” no patiesiem gadījumiem un izstrādājot savu īpašu metodiku, reinkarnācijas izpētes aizsācējs profesors A. Stīvensons piešķīra šim fenomenam nopietnu zinātnisku statusu. Viņš pats, sākotnēji būdams ļoti skeptiski noskaņots, 40 izpētes gados ir pierādījis vairāk nekā 3000 reinkarnācijas gadījumu. Reinkarnācijas izpratne cilvēka psihei uzliek lielu psihoemocionālu slodzi par to, ko domājam, runājam un darām.

Spilgtāko reinkarnācijas gadījumu pārdzīvojumi, emocijas, sāpes un reizēm arī prieks nevar atstāt vienaldzīgu un liek jo pamatīgāk aizdomāties par mūsu esības brīnumu un jēgu.

Pētera Kļavas lekciju cikls aicina domāt un meklēt atbildes gan uz eksistenciāli svarīgiem jautājumiem par dzīvi, tās jēgu, nāvi, apziņu un prātu, gan izprast dažādas ļoti praktiskas dzīves jomas, ar kurām ikvienam jāsaskaras ikdienā. Lekcijas notiks reizi mēnesī.

Par lekciju cikla rašanos Pēteris Kļava stāsta: “Jau no 1989.gada, strādājot BKUS Reanimācijas nodaļā un Latvijas Katastrofu medicīnas centrā, man ļoti daudz ir nācies redzēt cilvēku izmisumu, sāpes, nesamierināšanos, pašam domāt un atbildēt uz vecāku jautājumiem par dzīvības vērtību, prāta niecību un nevarību. Kāpēc dzīve notiek tieši tā? Kas ir jēga? Un vai vispār tāda ir? Vai dzīve tiešām nevar būt bez ciešanām? Vairāk nekā 30 gadus diendienā esmu meklējis atbildes uz šiem eksistenciālajiem jautājumiem, lasot gan senus autentiskus tekstus, gan mūsdienu zinātnes jaunākos pētījumus.

Tas, ko es vēlos, ir - dalīties savās atziņās. Ne jau atklāt galējo patiesību, bet uzrādīt interesantus un kvalitatīvus zināšanu avotus. Jēga nav nepārtraukti vilties un būt pesimistiskiem, bet caur izpratni spēt nointegrēt samsāras bezjēdzīgās eksistences riteni un pelēkās ikdienas ļoti daudzos priekus.”

  • Turpmāk reizi mēnesī lekciju cikla turpinājums
  • Informācija par lekciju tēmām pieejama mājaslapā reanimare.lv
  • Nākamo lekciju datumi tiks publicēti Biļešu Paradīzes lapā, Reanimāre mājaslapā un FB lapā
  • Tiešraides biļešu iegāde tikai Biļešu Paradīzes internetveikalā
  • Notikušo lekciju video ieraksti (neilgu laiku pēc lekcijas) būs iegādājami Reanimāre mājaslapā

Lūdzam vērst uzmanību tam, ka tiešraidi būs iespējams noskatīties tikai tiešraides laikā - ieraksts Biļešu Paradīzes mājaslapā nebūs pieejams.

 

Share

Event has ended
Ticket prices
9 €
  • available

When buying tickets online, Transaction fee is added. Read more .

Tickets purchase available only online