BAHS ADVENTĀ FLAITAI UN KLAVESĪNAM. Klavesīniste Ieva Saliete un flautiste Maija Kļaviņa

Saturday
December 5, 2020 5:00 PM
Lūznavas muiža

 Lūznava, Pils iela 8

View in map View in map

Franču baroka mūzikas programmā skanēs izcilāko šī laikmeta komponistu mūzika viola da gambai un klavesīnam.

Marins Marē, Antuāns Forkerē un Fransuā Kuperēns bija laikabiedri un karaļa Luī XIV galma mūziķi, komponisti, kuru vadībā gan viola da gambas, gan klavesīna spēle uzplauka visa krāšņumā un sasniedza savu augstāko attīstības punktu. Katrs no šiem trim meistariem bija pilnīgi atšķirīga personība: Forkerē ekspresīvajai virtuozitātei tika piedēvētas velnišķīgas īpašības, pretnostatot to Marē enģeliskajai apskaidrībai un harmonijai. Visi kopā viņi ir radījuši to mūziku, ko šodien mēs uzskatām par franču baroka zelta repertuāru.

Romina Liška (Romina Lischka) – viena no jaunās paaudzes vadošajām viola da gamba interpretēm. Izglītību ieguvusi Bāzeles un Briseles mūzikas augstskolās. Šobrīd koncertē Eiropas prestižākajās koncertzālēs kā Concertgebouw Amsterdam, Concertgebouw Brugge u.c. Saņēmusi ECHO Rising Star balvu , KLARA balvu, ierakstījusi vairākus CD.

Ieva Saliete – klavesīniste izglītību ieguvusi Freiburgas un Bāzeles mūzikas augstskolās, ir Bernes Les Passion de l Ame  u.c. ansambļu dalībniece, aktīvi koncertējot kā Latvijā tā citur Eiropā un piedaloties CD ierakstos. Latvijas Mūzikas Akadēmijas docente,  2017. gada Lielās Mūzikas balvas laureāte.                                            

 

Share

Sold out
Event has started
Ticket prices
12 €
  • less than 10
10 €
  • less than 10
8 €
  • less than 10

When buying tickets online, Transaction fee is added. Read more .

When buying tickets at Box offices, Transaction fee is not added. Box offices