Good to know
Organizer:
Alūksnes Kultūras centrs
Free entrance for children:
Not provided

Svētku koncerts - TAUTAS DZIESMAS / Dieva dēli. Saules meitas

Saturday
April 24, 2021 5:00 PM
Alūksnes Kultūras centrs

 Alūksne, Brūža iela 7

View in map View in map
This events sales period has ended
Ticket prices from 19 €

Good to know

Organizer:
Alūksnes Kultūras centrs
Free entrance for children:
Not provided

JAUNA TAUTASDZIESMU PROGRAMMA LATVIJAI –
“DIEVA DĒLI. SAULES MEITAS”

Ar jaunu enerģiju šoruden Producentu grupa 7 gatavo ikgadējo Latvijas dzimšanas dienai veltīto koncertu – tautasdziesmu programmu „DIEVA DĒLI. SAULES MEITAS”. Koncertcikls "ar cieņas apliecinājumu savai zemei un rotaļīgu vieglumu mūzikā" pastāv nu jau divpadsmit gadus, un allaž bijis muzikāli krāsains un skatītāju iemīļots.
„Izvēlētā tēma šogad nav nejauša”, atzīst koncerta “DIEVA DĒLI. SAULES MEITAS” producents Aigars Dinsbergs. „Mūsu tautas neapzinātā spēka avots atrodams tieši tautas dziesmās, un šajā laikā spēks un ticība ir patiesi nepieciešami. Tautas tradīcijās Saules meitas un Dieva dēli ir gan iedvesmotāji, gan cilvēka neredzamie palīgi. Tāpēc šodien Saules meitas ienāk mūsu pasaules dzīvē un sadzīvē, lai kopā ar Dieva dēliem ļautu katram latvietim apzināties to aizlaiku spēku, kas mīt mūsos, tautasdziesmu dvēselei atdzimt skatuves mūziķu sirdīs, lai kopā ar klausītāju sirdīm rezonētu lepnumā un pateicībā par mūsu tautu un valsti”.
Programmā izvēlētās dziesmas raksturo dzīvesprieks un vitalitāte, kas mīsies ar mitoloģiski pārlaicīgo un bezgala skaisto tautas dziesmu poētisko valodu. Koncertā atkal satiksies publikas iemīļotie dziedātāji Kristīne Kārkle-Kalniņa, Andris Ērglis, Anmary, Dainis Skutelis, Antra Stafecka un aktieris Rihards Lepers. Līdzīgi kā pirms vairākiem gadiem tapušajā programmā „Manas tautas dziesmas”, arī šoreiz tautas melodijas jaunos, etnopopa manierē veidotos aranžējumos radīs sava aroda lietpratēji - Jānis Strazds un Kristīne Kārkle-Kalniņa. Pavadošā instrumentālistu sastāvā – Jānis Strazds taustiņinstrumenti), Kristīne Kārkle-Kalniņa (vijole), Edgars Kārklis (dūdas, stabules, akordeons), Jānis Kalniņš (ģitāra), Valters Sprūdžs (bass), Miķelis Vīte (sitaminstrumenti) un Ansis Jansons (kokle).

Svētku koncerts „DIEVA DĒLI. SAULES MEITAS” Alūksnes kultūras centrā notiks 22. novembrī 17:00. Biļetes - „Biļešu Paradīze” kasēs un internetā.

Iepriekšējos gados šī cikla ietvaros tapušas programmas "Mana dziesma Latvijai", "Latviešu kino un teātra zelta dziesmas", "Brīvās Latvijas dziesmas", "Manas tautas dziesmas", „Manai Dzimtenei”, „Es savai Tēvzemei”, „Manas Tautas Likteņdziesmas”, „Dod, Dieviņi” , „Pūt, vējiņi” un “Sirdspuksti”.

 

 

Share

View
Event has started
Ticket prices
25 €
  • available
19 €
  • less than 10

When buying tickets online, Transaction fee is added. Read more .

When buying tickets at Box offices, Transaction fee is not added. Box offices