Good to know
Organizer:
LIEPĀJAS TEĀTRIS SIA
Duration:
1 cēliens /1 stunda 20 min./
Language:
Latvian
Entrance from:
vienu stundu pirms izrādes
Free entrance for children:
Not provided
Intended for:
From 12 years old

DĒMŌNS

Sunday
October 4, 2020 1:00 PM
Liepājas teātris

 Liepāja, Teātra iela 4

View in map View in map
Ticket prices from 8 €

Good to know

Organizer:
LIEPĀJAS TEĀTRIS SIA
Duration:
1 cēliens /1 stunda 20 min./
Language:
Latvian
Entrance from:
vienu stundu pirms izrādes
Free entrance for children:
Not provided
Intended for:
From 12 years old

Mihails Ļermontovs
POĒMA
Režisors – Viesturs Meikšāns

Poēmu "Dēmons" krievu romantisma dzejnieks M. Ļermontovs izstrādāja visu savu neilgo mūžu. Tajā viņš risina stāstu par izraidīto eņģeli, kurš spiests pavadīt savu esību vientulībā un naidā, līdz negaidīti iemīl skaisto meiteni Tamāru. Viņa nespēj pretoties Dēmona valdzinājumam.

"Ir kaut kādas cilvēka tumšās puses, kas mani interesē kā mākslinieku," par darba izvēli stāsta Viesturs Meikšāns. "Šajā stāstā piesaista tas, ka Dēmons nav klišejiski ļaunais. Darbs dod iespēju runāt par to, cik viss ir relatīvs, jo arī Dēmons alkst pēc mīlestības. Tik kaislīgu materiālu es vēl nekad neesmu iestudējis. Tajā ir vienreizēja mīlestības koncentrācija. Apbrīnojami, ka Ļermontovs, būdams tik jauns, kaut ko tādu varēja sarakstīt," viņš turpina.

Iestudējums "Dēmōns" iecerēts kā vizuālā teātra izrāde, kuras viens no centrālajiem struktūrelementiem ir mūzika. "Vizualitāte un mūzika ir divi galvenie pīlāri, uz kuru turas mūsu izrāde," papildina režisors. Mūzikai būs izšķiroša nozīme vēstījuma asociatīvajā un emocionālajā uztverē. Īpaši šim iestudējumam radīto komponista Matīsa Čudara mūziku izrādes laikā dzīvajā izpildījumā atskaņos džeza trio "Auziņš – Čudars – Arutyunyan", tādējādi mūzika cieši mijiedarbosies ar skatuvisko darbību.

Vēstījumu, kuram raksturīga izsmalcināta dzejas valoda un vareno Gruzijas kalnu tēlojumi, režisors V. Meikšāns veido ciešā sadarbībā mākslinieci Moniku Pormali. Iestudējumam palīdz tapt arī mākslinieces asistente Paulīne Kalniņa, dramaturgs Evarts Melnalksnis un gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis.

Galvenās lomas izrādē atveidos Egons Dombrovskis un Anete Berķe, nomainot Tamāras lomā Agnesi Jēkabsoni, kam tā bija paredzēta iepriekš.

"Agnesei Jēkabsonei Covid laiks ir rezultējies skaistā notikumā, tādēļ Tamāras lomā uzaicināju Aneti. Esam strādājuši kopā pie izrādes "Portreti. Vilki un Avis". Viņa ir ļoti ekspresīva un jaudīga aktrise, kura spēj ļoti precīzi darboties dažādos formas teātra žanros; savukārt Egona profesionalitāte un aktieriskās kvalitātes man ir skaidras jau sen. Viņš ļoti labi strādā ar tekstu, šajā gadījumā – dzeju. Viņš ir kaislīgs aktieris, kas šajā iestudējumā man der izcili," aktieru izvēli pamato režisors.

"Šī izrāde būs ļoti estētiska, vizuāli ļoti spēcīga, tajā daudz skanēs dzīvā mūzika, skatītājiem būs vairāki pārsteigumi. Ļoti gribēju strādāt kopā ar Viesturu, man ir interesanti to darīt, jo viņa iestudējumi liecina par intelektuālu un estētisku režisoru, savukārt es esmu emocionāls aktieris," pavasarī par darbu ar režisoru teica E. Dombrovskis.

Izrādē piedalīsies arī LiepU aktierkursa 4. kursa studenti Kintija Stūre, Agnija Dreimane, Madara Krživeca, Artūrs Irbe.

Lomās:
Egons Dombrovskis
Anete Berķe
Kintija Stūre (Liepājas Universitātes aktierkursa 4. kursa studente)
Agnija Dreimane (Liepājas Universitātes aktierkursa 4. kursa studente)
Madara Krživeca (Liepājas Universitātes aktierkursa 4. kursa studente)
Artūrs Irbe (Liepājas Universitātes aktierkursa 4. kursa students)

Pirmizrāde – 2020. gada 3. oktobrī

Uzmanību!
Pērkot biļeti, jāņem vērā, ka b
lakus sēdvietās var atrasties ne vairāk kā divas personas, kas nav vienas mājsaimniecības locekļi, un ne vairāk kā četras personas, kas ir vienas mājsaimniecības locekļi.

 

Share

Sold out
Event has started
Ticket prices
22 €
  • available
18 €
  • available
16 €
  • less than 10
14 €
  • less than 10
10 €
  • less than 10
8 €
  • less than 10
7 €
  • unavailable
6.4 €
  • unavailable

When buying tickets online, Transaction fee is added. Read more .

When buying tickets at Box offices, Transaction fee is not added. Box offices