Good to know
Organizer:
Dzintaru koncertzāle, SIA

TIEŠRAIDES koncerts Jūrmalas Festivāls. Raimonds Pauls. Pasaules kino mūzika

This events sales period has ended
This events sales period has ended

Good to know

Šā gada “Jūrmalas festivāla” īpašais jaunums ir visu koncertu interneta tiešraides!

Ņemot vērā spēkā esošos pulcēšanās ierobežojumus, Dzintaru koncertzāles sēdvietu izkārtojums ir mainīts un katru koncertu klātienē varēs apmeklēt līdz 500 klausītāju. Tomēr, lai sniegtu iespēju baudīt koncertus daudz plašākai auditorijai, Dzintaru koncertzāle kopā ar mūziķi Jāni Šipkēvicu piedāvā skatīties koncertus attālināti ar interneta tiešraides starpniecību visā pasaulē. Jānis Šipkēvics interneta tiešraides vadīs no īpaši iekārtotas koncertstudijas, kurā viesosies dažādi mūziķi un sabiedrībā zināmi cilvēki. Biļetes uz interneta tiešraidēm būs iespējams iegādāties www.bilesuparadize.lv, un tiešraides koncertus varēs skatīties vēl mēnesi pēc pasākuma. 

 

Piedalās:

Raimonds Pauls, klavieres

Latvijas Radio bigbends

Sinfonietta Rīga stīgu grupa

 

Par māksliniekiem:

Izcilākais latviešu populārās mūzikas autors un pianists Raimonds Pauls ir slavenākais komponists ne tikai Latvijā, bet tālu aiz tās robežām. Pateicoties R. Paula unikālajām melodiķa dotībām, viņa mūzika skanējusi neskaitāmās valstīs un visprestižākajās koncertzālēs. Tai piemīt mūsdienīgi ritmi, aranžējumi, bet izsmalcinātā harmonijas izjūta vienlaikus palīdz komponistam izvairīties no vienmuļības, kas iezogas daudzos mūsdienu popmūzikas paraugos. Atšķirībā no daudziem dziesmu autoriem R. Pauls bieži ir savu sacerējumu interprets vai izpildītāju koncertmeistars, un viņa klavierspēlei raksturīgs ļoti individuāls, īss, uzsvērti aprauts piesitiens, kas ļauj nekļūdīgi atpazīt viņa stilu. Savu darbu atskaņošana Maestro allaž izvēlas vistalantīgākos dziedātājus un mūziķus, paceldams savas mākslas kvalitātes “latiņu” līdz citiem neaizsniedzamam augstumam. Paula mūziku pazīst visā pasaulē: koncerti sniegti, albumi un dziesmas izdotas visās Austrumeiropas valstīs, Neatkarīgo valstu sadraudzības (NVS) valstīs, Somijā, ASV, Kanādā, Japānā, Izraēlā un citur. Vispopulārākā noteikti ir dziesma “Dāvāja Māriņa”, pazīstama arī kā “Million alih roz”, kas kļuva par grāvēju Japānā, Somijā un visā Austrumeiropā. R. Paula dziesmas ir tulkotas krievu, somu, japāņu, itāliešu, vācu, angļu un citās valodās.

Latvijas Radio bigbends dibināts 1966. gadā. Pirmais kolektīva nosaukums bija Latvijas PSR televīzijas un radio estrādes orķestris, savukārt 1992. gadā apvienība pārdēvēta par Latvijas Radio vieglās un džeza mūzikas orķestri, saīsināti – par “Latvijas Radio bigbendu”. Pirmais bigbenda vadītājs un diriģents bija komponists Ringolds Ore, bet no 1968. līdz 1991. gadam bigbendu vadīja Alnis Zaķis. Latvijas Radio bigbendu ir vadījuši arī Raimonds Pauls un Gunārs Rozenbergs. Ar kolektīvu ir strādājuši arī Aleksandrs Smirnovs, Vitālijs Dolgovs un citi. 2012. gadā atjaunotais bigbends neatlaidīgi turpina radošos meklējumus, sadarbojoties ar pasaules klases mūziķiem un vokālistiem. Šobrīd bigbends ir paguvis izveidot vairākas starptautiski nozīmīgas sadarbības ar džeza mūzikas grandiem, kas ir pazīstami visā pasaulē. Latvijas Radio bigbends ir uzstājies arī ar leģendāro amerikāņu džeza vokālistu Kurtu Ellingu (Kurt Elling) un izcilo itāļu džeza dīvu Robertu Gambarīni (Roberta Gambarini).

 

Share

Sold out
Event has ended
Ticket prices
7 €
  • available

When buying tickets online, Transaction fee is added. Read more .

Tickets purchase available only online