Ļubova Orlova. Dīva. PSRS

Wednesday
October 16, 2019 7:00 PM
Austrumu Robeža teātra klubs

 Rīga, R. Vāgnera 8 (ieeja no Gleznotāju ielas)

View in map View in map
This events sales period has ended
This events sales period has ended

Good to know

 

 

jeb  “ORLOVA. ANDRA BĒRZIŅA SIEVA

Dokumentāls kabarē 2 daļās

Kinematogrāfs 20. gadsimta 30. gados PSRS - vietā, kurā “nebija ne Dieva, ne seksa”, sapņoja par savas, padomju Holivudas radīšanu - lai ir kā Amerikā, tikai  labāk! Tauta taču bija jāiedvesmo jaunai, skaistākai dzīvei, gaišākai nākotnei. Holivuda netika radīta, toties mega zvaigzne gan. Viņas vārds ir Ļubova Orlova.

Tautas dievinātā Ļubova iemirdzējās filmā “Jautrie zēni” un vēl 17 padomju kinolentēs, tādējādi ieejot vēsturē kā pirmā un vienīgā PSRS dīva. Tiesa, režisors un vēlāk arī aktrises vīrs G.Aleksandrovs šo sava laika simbolu radīja kā līdzību citai, jau esošai dīvai – Marlēnai Dītrihai. Amerikā satiktās zvaigznes fascinēts, viņš pat Ļubas matus lika pārkrāsot blondus, piešķīra viņai līdzīgus iniciāļus – M.D. un filmā “Cirks” Mērija Dikinsone, jau dejoja un dziedāja kā M. Dītriha.

Šoreiz mūsu tikšanās vieta nav ne Krievija, ne Amerika, bet gan Latvija! Krievu aktrise, kas reiz bija precējusies arī ar latvieti -  A. Bērziņu, Staļina favorīte, PSRS Tautas skatuves māksliniece Ļubova Orlova ar savu laikabiedri, līdzinieci un sāncensi – pasaules dīvu M.Dītrihu satiksies tepat Rīgā.

Jāpiebilst, ka Marlēna teātra klubā “Austrumu robeža” viesojas ne pirmo reizi. 2001. gadā veidoto izrādi “M.Dītriha.Caurbraucot” un 2006. iestudēto “Pikanto zvaigzni”, kur dīvas ceļi krustojās ar L.Minelli un A.Pugačovu, savulaik noskatījušie jau daudzi tūkstoši cienītāju. Un nu – dokumentālās fantastikas seriāls turpinās!

Mūsu dokumentālā kabarē vintāžas burvīguma caurstrāvotā gaisotnē būs redzami fragmenti no leģendārajām padomju laika filmām, skanēs populāras un iemīļotas melodijas aktieru izpildījumā.

Galvenajā – Ļ.Orlovas lomā pirmo reizi – Karina Lučiņina
M.Dītrihas lomā – neiztrūkstoši – Raimonda Vazdika,
G.Aleksandrova, J.Staļina, Čaplina u.c. tēlus kā cepures mainīs - mūsu izcilais traģikomiķis Jānis Jarāns

Režija – Dita Balčus
Scenogrāfija un kostīmi  - Ināra Gauja.
Muzikālais noformējums – Valdis Zilvers
Scenārijs- R.Vazdika, V. Podlubnijs, D. Balčus

P.S. Reiz Orlovu mēģināja nogalināt ar saindētām rozēm... Neizdevās. Reiz Orlovas vārdā nosauktais kuģis, kas kā vecs un savu laiku nokalpojis vraks tika vilkts uz sagriešanu, bet norāvās no tauvas un pazuda pasaules jūrās. Neviens negrib mirt. Bet Dīvas grib dzīvot mūžīgi. Un tāpēc mēs turpināsim spodrināt to nerūsējošo slavu.

Pirmizrāde  - 2017.gada 5.oktobrī teātra klubā Austrumu Robeža.

 

Share

Sold out
Event has ended
Ticket prices
18 €
  • available

When buying tickets online, Transaction fee is added. Read more .

When buying tickets at Box offices, Transaction fee is not added. Box offices