Good to know
Organizer:
Worldstars, SIA
Free entrance for children:
Not provided
Intended for:
From 7 years old

balets GULBJU EZERS / Maskavas teātris KLASISKAIS BALETS

Sunday
April 4, 2021 2:00 PM
VEF Kultūras pils

 Rīga, Ropažu iela 2

View in map View in map
Ticket prices from 20 €

Good to know

Organizer:
Worldstars, SIA
Free entrance for children:
Not provided
Intended for:
From 7 years old

2021. gada 4. aprīlī plkst. 14.00 VEF Kultūras pilī Maskavas teātris “Klasiskais balets” Latvijas skatītājiem piedāvās leģendāro P. Čaikovska baletu “Gulbju ezers”.

Par baletu:

Baleta "Gulbju ezers" vēsturiskā pirmizrāde notika 1895. gadā Sanktpēterburgā, Marijas teātrī. "Gulbju ezers" ir  izcilākā klasiskā baleta izrāde, ko radījis ģeniālais komponists P.Čaikovskis ar Mariusa Petipā un Ļeva Ivanova horeogrāfiju. Balets "Gulbju ezers"  ir stāsts par mīlestību un laimi, cīņu pret tumšajiem spēkiem, par mīlestību kā cilvēcības augstāko izpausmi. Sižeta pamatā ir iekļauta sena vācu leģenda par daiļo meiteni Odetu, kas tika pārvērsta par balto gulbi. Tikai nesavtīga mīlestība un uzticība var atbrīvot viņu no ļaunas burvestības. Romantiskais jauneklis princis Zigfrīds nokļūst pie burvju ezera, Odetā viņš saskata savu sievietes ideālu, iemīlas viņā un zvēr mūžīgu uzticību. Bet prinča sapņa īstenošanas ceļā parādās Ļaunais ģēnijs...

No seniem laikiem "Gulbja ezera" romantiskie tēli saviļņo kā pieaugušos, tā arī gados jaunus skatītājus, iedvesmo dažādu valstu baletmeistarus un horeogrāfus atgriezties pie klasiskajām vērtībām. Šis pasaulslavenais darbs, kas plaši pazīstams un skatītāju iemīļots, ir kļuvis par baleta mākslas simbolu.

Maskavas teātra “Klasiskais balets – XXI gadsimts”, ko vada Krievijas Nopelniem bagātā skatuves māksliniece Jeļizaveta Ņebesnaja,  repertuārā baleta izrādei “Gulbju ezers” ir īpaša vieta. Teātra galvenais uzdevums – saglabāt klasiskā krievu baleta tradīcijas, ar 21. gs. tehnoloģiju palīdzību padarīt tās saprotamas mūsdienu skatītājam.

Olga Azizova – kompānijas “WORLDSTARS” valdes locekle, viesizrāžu organizatore:

„Es lepojos ar to, ka jau deviņus gadus kompānija „WORLDSTARS” organizē grandiozus baleta projektus četrās valstīs – Latvijā, Igaunijā, Zviedrijā un Norvēģijā. Šo gadu laikā kompānijas „WORLDSTARS” rīkotie pasaules baleta zvaigžņu galā koncerti un izrādes devušas iespēju desmitiem tūkstošu skatītāju nokļūt neaizmirstamu svētku atmosfērā un ieraudzīt, ka klasiskais balets ir tiešām aizraujošs, aizkustinošs un graciozs mākslas veids. Ļoti priecājos paziņot, ka 2021. gada 4. aprīlī Maskavas teātris „Klasiskais balets” Rīgā rādīs P.Čaikovska leģendāro baleta izrādi „Gulbju ezers”, kas ir stāsts par mīlestību un uzticību, nodevību un cilvēka dvēseles pārbaudījumiem. Es patiesi ticu, kad galvenie varoņi jums liks pārdzīvot un priecāties par notiekošo uz skatuves, un balerīnu izsmalcinātās roku kustības pārsteigs jūs līdz dvēseles dziļumiem, šis īpašais balets uz visiem laikiem paliks jūsu atmiņā un jūsu sirdī. Man ir ļoti svarīgi, lai katrs skatītājs atrastu izrādē kaut ko īpašu, kaut ko svarīgu sev. Apmeklējiet baletu „Gulbju ezers”, un pēc izrādes, kad Jūs saviļņojumā aplaudēsiet māksliniekiem, būsiet priecīgi, ka esat pavadījuši šo vakaru kopā ar mums!”

Pasākuma ilgums: 2 st 30 min (ar starpbrīdi)
Bezmaksas ieeja bērniem: nav paredzēta
Paredzēts priekš: no 7 gadu vecuma

 

Share

Sold out
Event has started
Ticket prices
70 €
  • available
60 €
  • available
50 €
  • available
40 €
  • available
30 €
  • available
20 €
  • less than 10

When buying tickets online, Transaction fee is added. Read more .

When buying tickets at Box offices, Transaction fee is not added. Box offices