CĒSU MĀKSLAS FESTIVĀLS

Turpinot atzīmēt Latvijas valsts simtgadi, šī gada Cēsu Mākslas festivāla tēma būs nacionālā kultūra globālajā laikmetā. 
Vizuālās mākslas programmas centrālais notikums būs multimediāla ekspozīcija “Close-up / Tuvplāns”, kas būs skatāma topošajā Cēsu laikmetīgās mākslas centrā un Koncertzālē “Cēsis”.
Festivāla mūzikas programma būs veltīta latviešu diasporas mūziķu veikumam. Koncertzālē “Cēsis” baudīsim atklāšanas koncertu “LNSO, Ķeniņš un Mesiāns”, vokālās kamermūzikas koncertu “Tālās un tuvās latviešu solodziesmas”, kā arī instrumentālās kamermūzikas koncertu “Trio Palladio un Guntis Kuzma”. Savukārt kormūzika programma “Koris “Latvija”, Māris Sirmais un tālā dārza putni” skanēs Cēsu Cv. Jāņa baznīcā. Festivāla lielais brīvdabas mūzikas notikums kā ierasts gaidāms Cēsu pils parka estrādē - izcilā amerikāņu komponista Leonarda Bernsteina slavenākā mūzikla „Vestsaidas stāsts” uzvedums.
Brīvdabā pie Spoguļklintīm būs skatāma Jāņa Putniņa veidotā kino programma, kurā iekļautas četras filmas ar vienojošo motīvu – kalni: detektīvfilma “24-25 neatgriežas” (1969), budistu lamas Khjentse Norbu veidotā filma “Ceļotāji un burvji” (2003), rakstnieka, arhitekta, alpīnista, bobslejista un aktiera Luisa Trenkera režisētais darbs “Kalns sauc” (1939), kā arī leģendārā režisora Sergeja Paradžanova kinoklasika “Aizmirsto senču ēnas” (1965). 
Augustā koncertzālē “Cēsis” būs skatāmas arī teātra kritiķes Silvijas Radzobes izvēlētās aizvadītās sezonas teātra izrādes – Dailes teātra “Kaisles vilciens” un “Dēls” un Viļa Daudziņa poētiskā lekcija “Veidenbaums un Veidenbaums”.
 
 

Share