Tirdzniecības vietas

Dailes teātris mazā zāle - Rīga, Brīvības iela 75
SKATĪT KARTĒ    VISI PASĀKUMI ŠAJĀ NORISES VIETĀ

Rīkotājs: DAILES TEĀTRIS VSIA
Reģ. Nr.: 40003783138
VISI ŠĪ RĪKOTĀJA PASĀKUMI

Biļešu cenas

  6 €  pieejams  5 €  mazāk par 10

Pērkot biļetes internetā, tiek piemērota interneta veikala izmantošanas maksa. Lasīt šeit

Iegādājoties biļetes tirdzniecības vietās, pakalpojuma maksa netiek piemērota. Tirdzniecības vietas

Trakās asinis

Pirkt

Trakās asinis

 

Latvijas Kultūras akadēmijas Dramatiskā teātra aktieru diplomdarbs

 

Nurkans Erpulats un Jenss Hilje

No vācu valodas tulkojusi Anita Uzulniece

Režisors Mārtiņš Eihe

Māksliniece Agnese Kaupere

Pirmizrāde 2016. gada 30. novembrī

 

            Izrāde tapusi pēc vācu autoru Nurkana Erpulata un Jensa Hiljes lugas ''Trakās asinis'', kas ar lieliem panākumiem iestudēta Berlīnes Gorkija teātrī. Tās pamatā savukārt ir franču kinorežisora Žana Pola Lilienfelda kinoscenārijs filmai "Svārku diena“, kuru noskatoties, kursa vadītāja profesore Māra Ķimele vēlējās, lai viņas bijušais audzēknis režisors Mārtiņš Eihe šo materiālu iestudē ar tagadējiem studentiem. 

            Lugā darbība ir pārcelta no Francijas uz Vācijas kontekstu un notiek turku imigrantu rajona skolā, kur projektu nedēļas laikā ne visai ieinteresētajiem musulmaņu vidusskolēniem jāiestudē fragmenti no vācu klasikas - Šillera lugas "Laupītāji". Mēģinājuma laikā atklājas, ka vienam no skolēniem ir līdzi ierocis. Tas nonāk pie literatūras skolotājas, kura paņem klasi par ķīlniekiem, lai vismaz šādā veidā mēģinātu tiem iestāstīt kaut ko par Apgaismības ideāliem. LKA studentu iestudējumā Mārtiņš Eihe nav pārcēlis darbību uz Latviju, bet kopā ar radošo komandu tiecas panākt vispārinājumu un attiecināt lugas problemātiku uz pašiem topošajiem aktieriem arī ļoti personīgā līmenī.

            Lomās -  Elīna Avotiņa, Anna Nele Āboliņa, Ilva Centere, Aminata Grieta Diarra, Andris Gindra, Pauls Iklāvs, Anete Krasovska, Emīls Krūmiņš, Klinta Leja un Oskars Vīksne. 

            Izrāde tapusi sadarbībā ar ar Dailes teātri, pateicoties Gētes institūta Rīgā un Latvijas Kultūras akadēmijas atbalstam.

Iesakām